Liga Europy. Raków ponownie bez gola. Zero punktów po dwóch meczach

5 paź 2023, 20:40

W czwartkowy wieczór piłkarze Rakowa Częstochowa stanęli przed szansą na zdobycie pierwszych historycznych punktów w rozgrywkach Ligi Europy. Na stadionie w Sosnowcu zawodnikom Dawida Szwargi nie udało się pokonać Sturmu Graz. Austriacy wygrali 1:0, a jedynego gola strzelił William Boving.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Raków nie dał rady. Sturm Graz wygrywa mecz w Sosnowcu

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy Raków poleciał do Bergamo, aby na północny Włoch zmierzyć się z Atalantą. Mistrzowie Polski w starciu z reprezentantami Serie A byli bezradni, a dwubramkowa porażka była zdecydowanie najmniejszym wymiarem kary. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego kontrolowała grę od początku do końca i bez problemów ograła ekipę z Częstochowy.

Kibice Medalików liczyli, że w pierwszym meczu przed własną publicznością uda się ich ulubieńcom zagrać znacznie lepiej i zdobyć pierwsze punkty. Od początku meczu w Sosnowcu to jednak piłkarze gości byli stroną dominującą. Już w 24. minucie Sturm Graz wyszedł na prowadzenie, a pierwszego gola w czwartkowym starciu zdobył William Boving.

Do końca pierwszej połowy Raków był zupełnie bezradny w ofensywie i nie oddał nawet jednego celnego strzału na bramkę. Sytuacja nieco zmieniła się w drugiej części gry. Piłkarze z Częstochowy częściej znajdowali się pod bramką Sturmu Graz. Ostatecznie nie potrafili jednak przebić się przez mur defensywny austriackiej drużyny.

Więcej dobrych sytuacji strzeleckich stworzyli sobie goście. Na szczęście dla mistrzów Polski mylili się tacy piłkarze jak Jon Gorenc Stankovic, Otar Kiteishvili czy Szymon Włodarczyk. Ostatecznie w meczu zobaczyliśmy więc tylko jedno trafienie.

Kiedy kolejne mecze Rakowa? Czas na starcie ze Sportingiem

Po dwóch kolejkach Raków Częstochowa ma na koncie zero punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy D. Cały czas ma jednak szanse na awans do kolejne rundy. Już 26 października mistrzowie Polski zagrają w Sosnowcu ze Sportingiem Lizbona.