Stefański i Frankowski wyróżnieni. Poprowadzą mecze Ligi Europy

24 paź 2023, 11:12

Kolejni polscy sędziowie zostali docenieni przez UEFA. Po Tomaszu Kwiatkowskim, który będzie pracował przy meczu Ligi Mistrzów, europejska federacja wyróżniła Daniela Stefańskiego i Bartosza Frankowskiego. Obaj poprowadzą mecze w najbliższej kolejce Ligi Europy.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Stefański leci do Marsylii, Frankowski do Brighton

Daniel Stefański został wyznaczony głównym arbitrem w spotkaniu Olympique Marsylia – AEK Ateny. Dla Polaka będzie to trzeci w tym sezonie mecz w europejskich pucharach. Wcześniej miał okazje rozdzielać piłkarzy w spotkaniu Ligi Konferencji Aberdeen FC – HJK Helsinki czy w meczu eliminacyjnym Club Brugge – Osasuna.

Na liniach Stefańskiemu pomogą Dawid Golis i Michał Obukowicz. Sędzią technicznym został ogłoszony Damian Sylwestrzak, a za wóz VAR będą odpowiadać Tomasz Kwiatkowski i Holender Pol van Boekel.

Z kolei Bartosz Frankowski będzie odpowiedzialny za starcie Brighton – Ajax Amsterdam. Dla tego arbitra będzie to również trzecie starcie w europejskich pucharach. Wcześniej prowadził m.in spotkanie eliminacyjne o Ligi Konferencji Europy, w którym mierzyły się Partizan i Sabah FK. Miał także okazje gwizdać w  Lidze Mistrzów (starcie RB Salzburg – Real Sociedad).

Asystentami Frankowskiego zostali ogłoszeni Marcin Boniek i Jakub Winkler. Rolę sędziego technicznego będzie sprawował Patryk Gryckiewicz, a odpowiedzialność za nadzorowanie systemu VAR spadnie na Piotra Lasyka i Włocha Massimiliano Irratiego.

Polski sędzia wyznaczony mecz Barcy w Lidze Mistrzów. Nie chodzi o Marciniaka

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA