Liga Europy: Zespół Tomasza Kędziory zremisował z Kopenhagą

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:37
24 paź 2019, 23:01

Dynamo Kijów zremisowało 1:1 przed własną publicznością z FC Kopenhagą w ramach 3. kolejki Ligi Europy. Całe spotkanie w barwach wicemistrza Ukrainy rozegrał Tomasz Kędziora.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla mistrza Danii. Już w 2. minucie bramkę otwierającą wynik meczu zdobył Pieros Sotiriou, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał golkipera ukraińskiego klubu. Asystę przy tym trafieniu zanotował Jens Stage. Gospodarze odpowiedzieli tuż po przerwie za sprawą Artoma Šabanova. 27-letni obrońca najlepiej zachował się w polu karnym rywali przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cygankova i uderzeniem głową wyrównał stan rywalizacji. W 55. minucie żółtą kartką za faul na rywalu ukarany został reprezentant Polski, Tomasz Kędziora. Pomimo kilku ciekawych akcji z obu stron, wynik meczu w dalszej jego części nie uległ już zmianie.

Po trzech kolejkach Ligi Europy, liderem grupy “B” jest FC Kopenhaga z dorobkiem pięciu punktów. Tyle samo ma jej dzisiejszy rywal – Dynamo Kijów. Trzecie miejsce z czterema oczkami na koncie zajmuje Malmo FF, natomiast tabelę z zaledwie jednym punktem zamyka FC Lugano.

Dynamo Kijów 1:1 FC Kopenhaga
53. Šabanov – 2. Sotiriou

Dynamo Kijów: Buščan – Kędziora, Popov, Šabanov, Mykolenko – Cygankov, Sydorčuk (C), Šepeljev, De Pena (80. Garmaš) – Besjedin, Verbič

FC Kopenhaga: Johnsson – Bartolec, Papagiannopoulos, Nelsson, Oviedo – Stage, Zeca (C), Fischer (75. Thomsen) – Santos (89. Bendtner), Sotiriou, Falk (87. Varela)