Liga Europy: Zwycięstwo Sevilli z Krychowiakiem w składzie

7 kwi 2016, 22:50

Sevilla FC pokonała na wyjeździe Athletic Bilbao 2:1 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Europy. Całe spotkanie w barwach hiszpańskiej drużyny rozegrał pomocnik reprezentacji Polski, Grzegorz Krychowiak.

Pierwsza połowa w wykonaniu Sevilli nie była najlepsza. Co prawda obie ekipy stworzyły sobie podobną ilość sytuacji podbramkowych, ale zdecydowanie częściej w posiadaniu piłki byli gospodarze. W 33. minucie drużyna przyjezdnych mogła objąć prowadzenie. Iago Herrerin popisał się doskonałą interwencją i zatrzymał niebezpieczny strzał Victora Vitalo. Piłkarze Bilbao również mieli dogodne sytuacje, ale ich nie potrafili wykorzystać i pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza. Strzelanie rozpoczęli zawodnicy Bilbao, którzy objęli prowadzenie już w 3. minucie po przerwie. Iker Muniain precyzyjnie dośrodkował do Aritza Aduriziego i mieliśmy 1:0. Ubiegłoroczni zwycięzcy Ligi Europy nie podłamali się i w 56. minucie doprowadzili do upragnionego wyrównania. Autorem bramki okazał się Kołodziejczak. Na 7. minut przed końcem regulaminowego czasu gry Iborra strzelił z bliskiej odległości i ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Sevilli.

Athletic Bilbao 1 – 2 Sevilla FC

Bramki: 48′ Aduriz, 56′ Kołodziejczak, 83′ Iborra