I liga: GKS wygrywa rzutem na taśmę i goni lidera

26 lis 2016, 20:01

GKS Katowice po bardzo zaciętym pojedynku pokonał na własnym stadionie 2:1 Chrobrego Głogów w meczu 19. kolejki piłkarskiej I ligi. Dzięki tej wygranej gospodarze tracą już tylko punkt do liderującej Chojniczanki Chojnice.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i poza żółtą kartką 19-letniego Kamila Szubertowskiego nikt inny nie zapisał się w protokole sędziego.

Wszystko to piłkarze wynagrodzili nam w drugiej części. Najpierw w 61. minucie prowadzenie gospodarzom dał 20-letni obrońca, Damian Garbacik. Chrobry nie zamierzał się poddawać i już niecały kwadrans później mieliśmy remis. Na listę strzelców tym razem wpisał się również obrońca, Michał Ilkow-Gołab. “Gieksa” wiedziała, że musi grać o pełną pulę by nie dać w ligowej tabeli odskoczyć Chojniczance i na 6 minut przed końcem jej starania zostały wynagrodzone. Bohaterem GKS-u został Tomasz Foszmańczyk.

Dzięki trzem punktom katowiczanie tracą tylko punkt do pierwszej Chojniczanki. Chrobry zgromadził 23 “oczka” i jest dopiero 12.