I liga: Górnik Zabrze z trzema punktami!

27 lis 2016, 16:53

W ramach 19. kolejki I ligi do Mielca przyjechał Górnik Zabrze. Przyjezdni zdobyli na Podkarpaciu cenne trzy punkty dzięki trafieniu Angulo z 90. minuty.

Dla piłkarzy obu drużyn było to dość ważne spotkanie. Gospodarze chcieli za wszelką cenę pokonać rywala sprzed lat. Z kolei podopieczni Marcina Brosza dzięki zdobyciu trzech punktów mogli nieco przybliżyć się do czołówki.

Mecz lepiej rozpoczęli ci pierwsi, gdyż już w 8. minucie wynik spotkania otworzył Szymon Sobczak. Dodajmy tylko, że 23-letni napastnik jest byłym piłkarzem… Górnika Zabrze. Goście starali się doprowadzić do remisu jeszcze w pierwszej połowie, ale ostatecznie Matuszek i Angulo nie zdołali pokonać golkipera Stali.

To co zabrzanom nie udało się w pierwszych 45 minutach, powiodło się w drugich. W 58. minucie pięknym strzałem popisał się Maciej Ambrosiewicz, dla którego jest to pierwsze trafienie w tym sezonie. Jednak zabrzanie nie zamierzali spocząć na laurach i chcieli za wszelką cenę wywieść z Mielca trzy punkty. Przewaga zabrzan z kolejnymi minutami rosła, ale gospodarze odpowiadali groźnymi kontrami.

Jednak podopieczni Brosza walczyli o zwycięstwo do końca i trzeba przyznać, że opłacało się. W 90. minucie zwycięską bramkę dla gości zdobył Angulo. Wynik 1:2 oznacza, że Górnik awansował w tabeli na 7. lokatę i do drugiego miejsca traci wciąż 8 punktów. Z kolei Stal pozostała na 14. miejscu.

I liga, 19. kolejka
Stal Mielec – Górnik Zabrze 1:2 (1:0)

8′ Sobczak (1:0)
58′ Ambrosiewicz (1:1)
90′ Angulo (1:2)