I liga: Lider przegrał w Bytowie!

12 lis 2016, 20:11

W sobotnim meczu, w rozgrywkach 17. kolejki I-ligi, Drutex-Bytovia Bytów pokonała GKS Katowice wynikiem 1:0.

Gospodarze szybko ruszyli do ataku i w 12. minucie wyszli na prowadzenie, piłkę do siatki lidera I-ligi wpakował Jakub Bąk. Goście starali się odrobić straty, w 37. minucie strzał Kamińskiego zablokował jednak Wilczyński. Drużyna z Katowic domagała się rzutu karnego, lecz sędzia nie podzielał ich zdania. Pierwsza część spotkania zakończyła się zatem prowadzeniem Bytovii 1:0.

W drugiej połowie przewaga gości była już bardziej widoczna, brakowało im tylko skutecznośc. W 54. minucie główkował Kamiński, jednak bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zadania i obronił jego strzał. W 62. minucie niebezpiecznie zrobiło się pod bramką zespołu z Katowic, w polu karnym do piłki doszedł Klichowicz, jednak jego uderzenie było niecelne. Napastnik próbował swoich sił jeszcze w 77. minucie, lecz tym razem uderzył wprost w bramkarza. W 93. minucie drużyna z Katowic miała ostatnią szansę na wyrównanie, nie udało im się jednak jej wykorzystać i mecz zakończył się zwycięstwem Bytovii.

Bramki: 12′ Bąk.

Żółte kartki: 44′ Goncerz, 44′ Cseh, 48′ Wilczyński, 77′ i 85′ Garbacik.

Czerwone kartki: 85′ Garbacik.