Liga Mistrzów: Atletico Madryt pewnie pokonało Lokomotiw!

Aktualizacja: 1 lut 2023, 14:51
11 gru 2019, 23:01

Atletico Madryt wygrało z Lokomotiwem Moskwa 2:0 w ramach 6. kolejki Ligi Mistrzów, pieczętując tym samym awans do fazy pucharowej. Cały mecz w barwach gości rozegrali Grzegorz Krychowiak oraz Maciej Rybus.

Przed tym spotkaniem Lokomotiw Moskwa pewny był, że zakończy zmagania w grupie “D” na ostatnim miejscu. Z kolei dla Atletico, było to decydujące starcie w kontekście walki o drugą pozycję w tabeli za plecami Juventusu. W grze nadal był bowiem Bayer Leverkusen, który przed ostatnią kolejką tracił do klubu z Madrytu zaledwie jedno oczko.

Gospodarze już w 2. minucie rywalizacji mogli wyjść na prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Kieran Trippier. Okazję do poprawy miejscowi mieli w 17. minucie, bowiem sędzia Kassai ponownie podyktował dla nich “jedenastkę”. Tym razem do ustawionej na wapnie piłki podszedł João Félix i pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 27. minucie piłkę do siatki skierował z kolei Morata, jednak gol nie został uznany, gdyż Hiszpan znalazł się na pozycji spalonej. Tuż przed przerwą żółta kartką ukarany został jeszcze Grzegorz Krychowiak.

Atletico podwyższyło prowadzenie w 54. minucie za sprawą trafienia Felipe. Wykorzystał on dokładne dośrodkowanie Koke oraz nienajlepszą interwencję bramkarza Lokomotiwu, ustalając tym samym wynik spotkania.

Atletico Madryt 2:0 Lokomotiw Moskwa
17. Félix (kar.), 54. Felipe (Koke)

Atlético Madryt: Oblak – Trippier, Felipe, Hermoso, Lodi – Á. Correa (68. Herrera), Partey, Koke (C) (73. Lemar), Saúl Ñíguez – Félix (81. M. Llorente), Morata

Lokomotiw Moskwa: Kočenkov – Idowu, S. Kvěrkvelija, Höwedes, Ćorluka (C) (69. Magkejev), Rybus – Cerqueira, Žemaletdinov, Krychowiak, Al. Mirančuk – Éder (75. Smolov)