Liga Mistrzów: Barcelona bez Lewandowskiego pokonuje Szachtar, Atletico ratuje remis w 10

25 paź 2023, 23:33

Zakończyły się już wszystkie środowe spotkania Ligi Mistrzów. W zdecydowanym hicie tego wieczoru PSG bez problemów poradziło sobie z AC Milanem, wygrywając 3:0 na własnym stadionie. Mnóstwo emocji zapewniło też starcie Celticu Glasgow z Atletico Madryt. Natomiast osłabiona FC Barcelona w średnim stylu poradziła sobie z Szachtarem Donieck.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

FC Barcelona z kolejną wygraną w Lidze Mistrzów

Środę z Ligą Mistrzów rozpoczęły starcia FC Barcelony z Szachtarem Donieck oraz Feyenoordu z Lazio. Szczególnie interesujący dla polskich kibiców mógł być mecz z udziałem Blaugrany, która musi sobie radzić bez kilku kluczowych piłkarzy, w tym bez Roberta Lewandowskiego. Podopieczni Xaviego w 36. minucie prowadzili już 2:0 po golach Ferrana Torresa oraz Fermina Lopeza i wszystko wskazywało na łatwe zwycięstwo, ale po przerwie sytuacja uległa zmianie. Szachtar zaczął odważniej grać i kreował zdecydowanie więcej okazji na połowie rywala, co doprowadziło do strzelenia bramki kontaktowej w 62. minucie. Goście próbowali szczęścia w kolejnych minutach, ale finalnie zakończyli spotkanie z 1 celnym strzałem.

Barcelona 2:1 Szachtar
Feyenoord 3:1 Lazio

Kolejny piłkarz Barcelony wypadł przed El Clasico. Tylko Lewandowski i Raphinia mogą wrócić na czas

Emocje w Glasgow i łatwe zwycięstwo PSG

Kolejne spotkania również obfitowały w bramki i emocje. Szczególnie gorąco było w Glasgow, gdzie Celtic podejmował Atletico Madryt. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 4. minucie, gdy do siatki trafił Furuhashi. Kilkanaście minut później do remisu doprowadził Griezmann, który dobił piłkę od razu po tym, jak bramkarz obronił jego rzut karny. Po tej sytuacji gospodarze szybko ostudzili zapędy gości z Madrytu, trafiając do siatki po raz drugi zaledwie po trzech minutach.

Po przerwie gola na wagę niezwykle cennego punktu zdobył będący ostatnio w wyśmienitej formie Alvaro Morata. Warto zaznaczyć, że sędzia pokazał w tym meczu aż osiem żółtych kartek (3 dla Celticu), z czego dwie zaowocowały czerwoną dla Rodrigo de Paula z Atletico.

Na osobne wyróżnienie zasługuje również mecz PSG – Milan, w którym Paryżanie odnieśli pewne zwycięstwo 3:0 po golach Mbappe, Kolo Muaniego oraz Lee Kang-Ina. Zawodnikiem meczu został natomiast 17-letni Zaire-Emery, który asystował przy dwóch trafieniach kolegów.

Antwerp 1:4 FC Porto
Celtic 2:2 Atletico Madryt
Newcastle 0:1 Borussia Dortmund
PSG 3:0 Milan
RB Lipsk 3:1 Crvena Zvezda
Young Boys 1:3 Manchester City

Kto jest już blisko awansu, a kto blisko pożegnania z Ligą Mistrzów?

Drużyny będące blisko awansu do fazy pucharowej po zaledwie 3. kolejach to Real Madryt, Manchester City oraz FC Barcelona. Jeśli natomiast chodzi o kluby, które są blisko zakończenia przygody z tegoroczną Ligą Mistrzów to Antwerp, Crvena Zvezda, Young Boys, Benfica Lizbona oraz Union Berlin.

Kolejne spotkania odbędą się w dniach 7-8 listopada.

Polacy w Lidze Mistrzów: Kolejny świetny mecz i asysta Frankowskiego