[WIDEO] Liga Mistrzów: Bayern pewnie wygrywa. Lewandowski z bramką numer 200 dla Bawarczyków

Aktualizacja: 30 sty 2023, 12:00
18 wrz 2019, 23:08

Bayern Monachium pewnie wygrał 3:0 z Crveną zvezdą Belgrad. Bawarczycy byli zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie zwyciężyli. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski, dla którego było to dwusetne trafienie w barwach Bayernu.

Nie ma co ukrywać, Bawarczycy podchodzili do spotkania z serbską Crveną jako zdecydowany faworyt. Już w pierwszej połowie niemiecki zespół nie dopuścił rywala do głosu, utrzymując się przy piłce przez ponad 80% czasu. Bawarczycy oddali w pierwszych 45. minutach aż 18 strzałów, w tym 6 celnych. w 34. minucie Ivan Perisić dośrodkował idealnie na głowę Kingsley’a Comana, który pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Po zmianie stron Bawarczycy dalej przeważali i stwarzali sobie kolejne groźne sytuacje. Piłka dwukrotnie odbiła się od poprzeczki serbskiej drużyny, jednak w siatce ponownie znalazła się dopiero w 80. minucie. Robert Lewandowski wykorzystał błąd techniczny obrońcy, wyprzedził go i na wślizgu zmienił tor lotu futbolówki. Bramka ta jest dla Roberta jubileuszowa, bowiem to jego trafienie numer 200 dla zespołu z Monachium.

W 91. minucie gospodarze sprytnie rozegrali rzut wolny, kompletnie zaskakując defensywę rywali i w sytuacji sam na sam Thomas Muller pewnie podwyższył prowadzenie na 3:0. Bayern zgodnie z przewidywaniami pewnie wygrywa i obejmuje fotel lidera w swojej grupie Ligi Mistrzów. Serbowie z kolei muszą zdecydowanie poprawić swoją grę, jeśli nie chcą się jeszcze przed wiosną pożegnać z europejskimi rozgrywkami.