Liga Mistrzów: Bez niespodzianki w Manchesterze. City pokonało Dinamo Zagrzeb!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 14:16
1 paź 2019, 23:02

Manchester City pokonał na własnym stadionie Dinamo Zagrzeb (2:0). Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził reprezentant Polski, Damian Kądzior.

Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki City miało w 13. minucie meczu. Po nie najlepszym zagraniu Ademiego do obrońców, piłkę przejął Aguero i ruszył z nią na bramkę Dinama. Między słupkami świetnie jednak zachował się Livaković, który uchronił mistrza Chorwacji przed utratą gola. Gospodarze przeważali w pierwszej odsłonie rywalizacji, ale podopieczni Nenada Bjelicy bardzo mądrze i skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Do przerwy w związku z tym utrzymywał się remis 0:0.

W 56. minucie Pep Guardiola przeprowadził pierwszą zmianę, w miejsce Bernardo Silvy wprowadzając Raheema Sterlinga. Jest to o tyle istotne, że dziesięć minut po wejściu wyprowadził on “The Citizens” na prowadzenie. Całą akcję rozpoczął Rodri, który dostrzegł po lewej stronie Mahreza, ten z kolei zagrał futbolówkę po ziemi do Sterlinga, który pokonał golkipera Dinama z kilku metrów. W samej końcówce meczu goście podjęli większe ryzyko, licząc na bramkę wyrównującą, ale zamiast tego zostali skontrowani przez rywala i stracili drugą bramkę, której autorem tym razem został Philip Foden.

Manchester City 2:0 Dinamo Zagrzeb
66. Sterling, 90+5 Foden

Manchester City F.C.: Ederson – Cancelo, Otamendi, Fernandinho, B. Mendy – Gündoğan, Rodri, D. Silva (C) (90+1. Foden) – B. Silva (56. Sterling), Agüero (89. Jesus), Mahrez

Dinamo Zagrzeb: Livaković – Stojanović, Théophile-Catherine (76. Gavranović), Dilaver, Perić, Leovac – Moro, A. Ademi (C), Olmo – Oršić (61. Gojak), Petković (83. Atiemwen)