Liga Mistrzów: Borussia Łukasza Piszczka wygrywa i awansuje do 1/8 finału

Aktualizacja: 7 cze 2023, 10:33
10 gru 2019, 22:58

Borussia Dortmund Łukasza Piszczka wygrała ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na własnym stadionie ekipa z Dortmundu pokonała Slavię Praga 2:1.

Wynik spotkania został otwarty już w 10. minucie spotkania. Bramkę dla Borussii Dortmund strzelił Jadon Sancho. Doskonałe podanie z środka pola otrzymał Reus, który z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, gdzie Sancho pewnie pokonał bramkarza ekipy z Pragi.

Kilka minut później bramkę dającą podwyższenie rezultatu mógł zdobyć sam Reus, któremu świetnie dograł Hummels, lecz 43-krotny reprezentant Niemiec przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem gości – Kolarem.

Mimo zdecydowanej przewagi gospodarzy, jeszcze przed gwizdkiem zapraszającym piłkarzy do szatni bramkę dającą wyrównanie zdobył dla Slavii Tomas Soucek. Masopust dośrodkował ze skrzydła, tam piłkę klatką piersiową zgrał Skoda, a Soucek pewnym strzałem pokonał bramkarza.

Tym samym piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 1:1. Po wznowieniu gry po raz kolejny dominowała Borussia. Aktywna była dwójka Sancho – Brandt, lecz niezbyt dokładne były ostatnie podania. Ostatecznie Borussia zdołała zdobyć drugiego gola. W 61. minucie na listę strzelców zapisał się Brandt, któremu asystował nie kto inny jak Sancho.

W końcowym fragmencie gry mecz nabrał dodatkowych rumieńców. Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał gracz Borussii – Julian Weigl, który sfaulował rywala z Czech. Finalnie wynik spotkania się nie zmienił i Borussia sięga po 3 punkty dające jej awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Łukasz Piszczek wybiegł na boisko dopiero w 83. minucie. Polak zmienił Thorgana Hazarda.

Borussia Dortmund 2:1 Slavia Praga                                                                          10′ Sancho, 61′ Brandt – 43′ Soucek

Składy:

Borussia Dortmund: Bürki – Akanji, Hummels, Zagadou – Hakimí (83. Balerdi), Brandt, Weigl, Guerreiro – T. Hazard (83. Ł. Piszczek), Sancho (87. Dahoud) – Reus (C).
Rezerwowi: Hitz – Alcácer, Balerdi, Dahoud, M. Götze, Ł. Piszczek, N. Schulz.

SK Slavia Praga: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Takács (83. Hušbauer), Bořil – T. Souček, Ševčík – Masopust (72. Traoré), Stanciu, Olayinka – Milan Škoda (C) (65. Júsuf Hilál).
Rezerwowi: Kovář – Frydrych, Hušbauer, Provod, Traoré, Van Buren, Júsuf Hilál.