Liga Mistrzów: Dinamo Zagrzeb sensacyjnie gromi Atalantę! Damian Kądzior na trybunach

Aktualizacja: 13 sty 2023, 13:56
18 wrz 2019, 23:00

Dinamo Zagrzeb w imponującym stylu pokonało dziś Atalantę Bergamo aż 4:0 w ramach 1. kolejki Ligi Mistrzów. Niestety poza kadrą meczową znalazł się reprezentant Polski, Damian Kądzior.

Początek spotkania zwiastował wyrównaną rywalizację, bowiem oba zespoły od pierwszego gwizdka arbitra przejawiały spore chęci do ofensywnej gry. Z czasem wyraźną przewagę uzyskał jednak zespół Nenada Bjelicy, który już w 11. minucie zdołał wyjść na prowadzenie. Akcję imponującym dryblingiem zainicjował Hiszpan Dani Olmo, następnie piłka znalazła się na prawej stronie boiska pod nogami Petara Stojanovicia, który mocno wstrzelił ją w okolice bramki Atalanty. Tam z kolei świetnie ustawiony był Marian Leovac, który strzałem z niewielkiej odległości pokonał Pierluigi Golliniego. W 32. minucie kibice mistrza Chorwacji po raz kolejny wpadli w szał radości, bowiem po akcji z lewej strony Leovaca i wycofaniu piłki na szesnasty metr do Mislava Orsicia, 26-letni pomocnik podwyższył prowadzenie na 2:0. Tuż przed przerwą Dinamo zaatakowało ponownie, ale tym razem Orsiciowi, który głowa pokonał golkipera gości asystował Arijan Ademi. Na przerwę piłkarze schodzili więc przy sensacyjnym wyniku 3:0 dla miejscowych.

Przewaga zespołu z Chorwacji utrzymywała się również po zmianie stron. W 69. minucie po świetnym podaniu Kévina Théophile-Catherine, gola na 4:0 zdobył Orsić, kompletując tym samym hat-tricka. Atalanta zdołała odpowiedzieć ciekawą akcję zaledwie raz, w 83. minucie bliski zdobycia gola honorowego był Mario Pasalić, jednak uderzył tuż obok słupka. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną podopiecznych Nenada Bjelicy, którzy wspięli się dziś na wyżyny swoich możliwości, prezentując ofensywny i atrakcyjny futbol.

Po pierwszej kolejce Ligi Mistrzów Dinamo Zagrzeb lideruje w grupie “C” przed Manchesterem City, który pokonał dziś Szachtara Donieck 3:0. 1 października mistrz Chorwacji zmierzy się na wyjeździe z Manchesterem City, natomiast Atalanta podejmie u siebie mistrza Ukrainy.