Liga Mistrzów: Dobry mecz Szczęsnego, porażka Juventusu

21 lut 2019, 07:30

Juventus Turyn przegrał z Atletico Madryt 0:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bardzo dobry mecz w bramce mistrzów Włoch rozegrał Wojciech Szczęsny.

Hiszpański zespół od początku spotkania stwarzał sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki i był zespołem bardziej aktywnym. Pierwsze większe zagrożenie pod bramką rywali miało miejsce w 15.minucie spotkania gdy Thomas Partey zdecydował się na uderzenie jednak w bramce dobrze spisał się Szczęsny. Szanse na objęcie prowadzenia miał Antoni Griezmann, który zdecydował się na dość niespodziewane uderzenie z rzutu wolnego, które wybronił reprezentant Polski.

W drugiej części spotkania sytuacje sam na sam z polskim bramkarzem przegrał Diego Costa. Chwile później przelobować wychowanka Legii Warszawa próbował Griezmann jednak Szczęsny końcówkami palców musnął piłkę, która ostatecznie zatrzymała się na poprzeczce. Decydujący moment miał miejsce w 78.minucie gdy wynik spotkania otworzył Jose Maria Gimenez. Atletico poszło za ciosem i pięć minut później wynik spotkania ustalił Diego Godin.

Rewanż odbędzie się w Turynie za trzy tygodnie.

Atletico Madryt – Juventus Turyn 2:0 (0:0)