Liga Mistrzów: Erling Haaland show! Norweg daje Borussii zwycięstwo nad PSG

Aktualizacja: 2 lut 2023, 10:00
18 lut 2020, 23:01

Zwycięstwem Borussii Dortmund (2:1) zakończyło się starcie przeciwko Paris Saint-Germain w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Oba trafienia dla BVB zanotował Erling Haaland.

Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielkich emocji. Oba zespoły grały dość zachowawczo, skupiając się głównie na tym, by nie popełniać głupich błędów. Najlepszą okazję do zdobycia bramki po stronie gości miał w 11. minucie Neymar, jednak piłka po jego strzale z rzutu wolnego nieznacznie minęła bramkę Burki’ego. Gospodarze swoją szansę mieli kilkanaście minut później kiedy mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Sancho, ale świetną interwencją wykazał się Navas.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej odsłonie meczu. Pierwszą bramkę w 69. minucie spotkania, zdobył niesamowity Norweg, Erling Haaland, który dopadł do piłki w polu bramkowym gości, po próbie strzału Hakimiego i z bliskiej odległości pokonał bezradnego Navasa. Odpowiedź PSG nadeszła kilka minut później, kiedy świetne podanie w pole karne wprost pod nogi Neymara posłał Mbappe, a Brazylijczyk pewnie umieścił piłkę w siatce.

Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. W 77. minucie Haaland otrzymał piłkę przed polem karnym Paryżan i kapitalnym strzałem z dystansu posłał futbolówkę w samo okienko bramki. Tym samym zapewnił Borussii zaliczkę przed rewanżowym starciem na Parc des Princes, które odbędzie się 11 marca.

Borussia Dortmund 2:1 Paris Saint-Germain
69. Häland, 77. Häland – 76. Neymar

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek (C), Hummels, Zagadou – Hakimí, Can, Witsel, Guerreiro – Sancho (90. Schmelzer), T. Hazard (68. Reyna) – Häland

Paris Saint-Germain FC: Navas – Meunier, Thiago Silva (C), Kimpembe, Kurzawa – Gueye, Marquinhos, Verratti – Di María (77. Sarabia), Mbappé, Neymar