Liga Mistrzów: Lokomotiw gorszy od Bayeru! Zespół Polaków stracił szanse na awans

Aktualizacja: 2 lut 2023, 10:00
26 lis 2019, 20:52

Lokomotiw Moskwa z Grzegorzem Krychowiakiem oraz Maciejem Rybusem w składzie przegrał przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen (0:2) w ramach 5. kolejki Ligi Mistrzów.

Mecz pomiędzy Lokomotiwem Moskwa a Bayerem Leverkusen zapowiadany był jako ostatnia szansa dla obu klubów w walce o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Nic więc dziwnego, że oba zespoły bardzo poważnie podeszły do dzisiejszej rywalizacji.

Początek meczu należał jednak do zespołu gospodarzy. Już w 7. minucie Lokomotiw na prowadzenie mógł wyprowadzić Miranczuk, ale zdobyta przez niego bramka nie została uznana, gdyż w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później swoją szansę miał Grzegorz Krychowiak, który zdecydował się na uderzenie z dystansu. Mocny strzał Polaka zdołał jednak obronić Hradecky. W 11. minucie wydarzyło się coś, czego kibice wicemistrza Rosji długo nie byli w stanie zrozumieć. Przy próbie wybicia piłki z własnego pola karnego Eder nabił piłką Żemaletdinowa i ta w dość kuriozalny sposób wpadła do siatki.

Bayer mógł chwilę później dobić rywala, ale uderzenie z rzutu wolnego Demirbay’a z trudem zdołał obronić Guilherme. W pierwszej połowie kolejną okazję do zdobycia bramki miał jeszcze Miranczuk, ale i tym razem czujny był bramkarz Bayeru. Jego vis-a-vis również popisał się kilkoma skutecznymi interwencjami, w związku z czym do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie niemieckiej drużyny.

W drugiej odsłonie spotkania dogodnych okazji do zmiany wyniku nie było już tak wiele. Jedną z nich w 54. minucie wykorzystał jednak Bayer, który za sprawą pięknego uderzenia z woleja Svena Bendera podwyższył prowadzenie. Zespół Polaków nie miał pomysłu jak odmienić losy tego meczu, który z każdą kolejną minutą przybliżał ich do zajęcia ostatniego miejsca w tabeli grupy “D”. W 81. minucie lewą stroną ruszył jeszcze Maciej Rybus, ale uderzenie głową Kulikowa po dośrodkowaniu Polaka nie sprawiło problemów bramkarzowi Bayeru. Ostatecznie Lokomotiw musiał uznać wyższość przedstawiciela Bundesligi, co oznacza, że na pewno nie zagra już na wiosnę w europejskich pucharach.

Lokomotiw Moskwa 0:2 Bayer 04 Leverkusen
11. Żemaletdinov (sam.), 54. Bender

Lokomotiw Moskwa: Guilherme – Ignatěv, Ćorluka (C), Höwedes, Rybus – Žemaletdinov (65. Kulikov), Krychowiak, Barinov, An. Mirančuk – Al. Mirančuk, Éder (78. Smolov)

Bayer 04 Leverkusen: Hrádecký – P. Retsos, Tah, Bender, Wendell – Bellarabi (77. Alario), Aránguiz, Demirbay, Diaby – Volland (C), Bailey (46. Baumgartlinger)