środa, 28 września, 2022

Liga Mistrzów na stadionie Legii Warszawa! Grać będzie Szachtar Donieck

Pomimo, że żaden polski klub kolejny raz nie zagra w Lidze Mistrzów, to jednak te prestiżowe rozgrywki zawitają do Polski. Niestety kontekst tej sytuacji nie jest wesoły. Legia Warszawa i Szachtar Donieck poinformowały, że na jej przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie domowe mecze w europejskich pucharach będzie rozgrywał mistrz Ukrainy.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Szachtar Donieck będzie grał w Warszawie

Pomimo tego, że wojna w Ukrainie cały czas trwa, to świat idzie dalej, także ten, który jest niszczony przez rosyjską okupację za naszą południowo-wschodnią granicą. Pod koniec sierpnia ruszą tam rozgrywki najwyższej ligi piłkarskiej. Wszystko zostało już potwierdzone przez ministra sportu i młodzieży Wadima Gurcajta, który zaznaczył, że na stadionach zabraknie kibiców.

Podczas nalotów spotkania zostaną przerwane, a piłkarze, trenerzy i personel będą musieli szybko przenieść się do schronów słowa ukraińskiego ministra.

Inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o rozgrywki europejskie. Ze względu na brak możliwości rozgrywania tych spotkań na terenie Ukrainy, Szachtar Donieck podjął decyzję o wykorzystaniu stadionu, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Legia Warszawa. Osoby posiadające karnety na nadchodzący sezon piłkarski będą miały pierwszeństwo w zakupie biletów na spotkania Ligi Mistrzów.

Legia Warszawa oczywiście otrzyma wynagrodzenie za wynajem obiektu, a 5% wpływów ze sprzedaży biletów trafi na konto Fundacji Legii, która wspiera osoby poszkodowane wojną.

Ku naszemu wielkiemu żalowi, Szachtar nie może jeszcze rozgrywać swoich domowych spotkań w ramach europejskich rozgrywek na Ukrainie, dlatego zdecydowaliśmy się rozegrać mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów w Warszawie. Chcę podziękować zarządowi Legii za to, że klub wyszedł naprzeciw naszym potrzebom i zawarł z nami umowę — dyrektor generalny Szachtara, Sergei Palk.

— Bardzo liczymy na wsparcie kibiców Szachtara, mieszkańców Warszawy i Ukraińców przebywających obecnie w stolicy Polski i innych miastach. Wierzymy, że doskonałe warunki zapewnione przez Legię oraz niesamowita atmosfera stworzona przez kibiców na stadionie pomogą  Szachtarowi w udanym występie w tym sezonie Ligi Mistrzów — dodaje.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów potrwają od 6 września do 2 listopada. Tydzień lub dwa tygodnie wcześniej poznamy podział grupowy rozgrywek.

Oprócz Szachtara, mecze w Polsce rozgrywać będzie również Dynamo Kijów. Piłkarze ze stolicy Ukrainy już w przyszłym tygodniu zagają na stadionie ŁKS-u Łódź. Ich rywalem w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów będzie Fenerbache Stambuł.

Ekstraklasa wraca do gry! Zakłady i Typy Bukmacherskie. Nasz kupon AKO z kursem 4.16Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA