Liga Mistrzów: Nieoczywisty bohater Interu. BVB tylko remisuje z PSV

Aktualizacja: 21 lut 2024, 09:14
20 lut 2024, 23:06

Za nami dwa kolejne mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. We wtorek kibice mogli śledzić m.in. starcie Interu Mediolan i Atletico Madryt, które zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy. Nieco więcej goli zobaczyliśmy w starciu PSV Eindhoven z Borussią Dortmund. Na Philips Stadion padły dwie bramki, a mecz zakończył się remisem 1:1

Inter z zaliczką przed rewanżem. Arnautović bohaterem

Zacznijmy od starcia, które miało miejsce w północnej części Włoch. Na Stadio Giuseppe Meazza zawitał Diego Simeone, a każdy, kto interesuje się piłką, mógł spodziewać się, że w spotkaniu Atletico Madryt z Interem Mediolan dużo będzie gry defensywnej. Rzeczywiście oba zespoły grały zachowawczo, choć w pierwszej połowie kilka niezłych okazji stworzyli sobie gospodarze tego starcia.

Nerazzurri długo nie mogli jednak przebić się przez defensywę Los Cochoneros. Widać było, że Atletico chce po prostu zachować w Mediolanie czyste konto i sprawę awansu do rozstrzygnąć w rewanżu. Taka taktyka dawała efekty do 79. minucie spotkania. Wówczas bohaterem Interu został Marko Arnautović.

Wówczas Lautaro Martinez wyszedł sam na sam z Janem Oblakiem, ale przegrał pojedynek ze Słoweńcem. Za akcją poszedł jednak 34-letni Austriak, który dopadł do odbitej przez bramkarza Atletico piłki, a następnie skierował futbolówkę do siatki gości. Starcie w Mediolanie zakończyło się wynikiem 1:0.

Remis w Eindhoven. Borussia nie wykorzystała szansy

Nieco więcej bramek zobaczyliśmy w Holandii. Tam we wtorkowy wieczór drużyna PSV Eindhoven mierzyła się z Borussią Dortmund. Jako pierwsi strzelanie rozpoczęli goście za sprawą Donyella Malena, który umieścił piłkę w siatce w 24. minucie meczu. Wówczas asystował mu Marcel Sabitzer.

Ekipa BVB prowadzeniem nacieszyła się tylko do początku drugiej połowy. W 54. minucie faulu we własnej jedenastce dopuścił się Mats Hummels, a sędziemu nie pozostało nic innego, jak podyktować rzut karny. Takiej szansy nie mógł nie wykorzystać 33-letni Luuk de Jong, po którego uderzenie piłka zatrzepotała w bramce. Był to drugi, a zarazem ostatni gol, jaki zobaczyli kibice w tym spotkaniu.