Liga Mistrzów: Pary 1/8 finału

Aktualizacja: 7 cze 2023, 10:11
16 gru 2019, 20:08

Dziś rozlosowano pary 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wśród drużyn walczących w tej fazie rozgrywek są ekipy z Polakami w składzie.

Najbardziej interesuje nas Bayern Monachium, dla którego gra lider klasyfikacji strzelców tych rozgrywek a zarazem kapitan reprezentacji Polski – Robert Lewandowski. Jego drużyna, która wygrała grupę B, po raz kolejny uda się do Londynu, gdzie tym razem zmierzy się z Chelsea. The Blues walczyli w grupie H i ulegli tylko hiszpańskiej Valencii.

Dla polskich kibiców ciekawym starciem będzie potyczka Juventusu z francuskim Olympique Lyon. W ekipie z Włoch regularnie między słupkami pojawia się Wojciech Szczęsny, która po raz drugi z rzędu ma doskonałą szansę na awans do ćwierćfinału. W poprzednim roku Juve pokonało w 1/8 Atletico, zaś w ćwierćfinale uległo Ajaxowi. Juventus przystępuje do 1/8 finału jako zwycięzca grupy D, zaś Olympique jako 2. drużyna grupy G. W niej najlepszą okazał się RB Lipsk.

Trudne zadanie czeka Łukasza Piszczka. Jego Borussia zmierzy się ze zwycięzcą grupy A – PSG. Przypomnijmy, iż piłkarze z Dortmundu uplasowali się na 2. miejscu w zestawieniu F, w którym najlepszą okazała się Barcelona.

W jeszcze trudniejszej sytuacji są Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, choć może się zdarzyć, że jeden z tych piłkarzy opuści ekipę z Neapolu. Napoli zagra bowiem z Barceloną. Ekipa z Włoch do końca walczyła o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Szansę na awans miał też austriacki RB Salzburg. Dzięki trzem golom Arka Milika w ostatnim grupowym spotkaniu, to Napoli utrzymało się w Lidze Mistrzów. W tabeli grupy E zajęło 2. miejsce, zaś zwycięstwo przypadło Liverpoolowi.