Liga Mistrzów: Remis Napoli z Barceloną. Asysta Zielińskiego i aktywna postawa Milika

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:11
25 lut 2020, 23:23

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Napoli zremisowało z FC Barcelona 1-1. Do przerwy prowadzili gospodarze po strzale Mertensa i asyście Piotra Zielińskiego. W pierwszym kwadransie po przerwie do wyrównania doprowadził Griezmann.

Początek gry w tym spotkaniu nie przyniósł spodziewanych emocji. Pojedynek toczył się głównie w środku pola. Piłkarze Barcelony  z czasem uzyskiwali przewagę w posiadaniu piłki, jednak z wielu wymienianych pomiędzy nimi podań nic nie wynikało.

Wreszcie w 30. min. agresywniej w środku pola zagrał Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski przebojem nacisnął obrońcę odbierając mu piłkę, pociągnął przed pole karne, po czym odegrał futbolówkę do partnera. Nadbiegający Mertens jeszcze zdążył sobie ułożyć na nodze piłkę, po czym oddał strzał na bramkę zaskakując Ter Stegena.

Po strzelonym golu gospodarze jeszcze bardziej skupili się na obronie i choć w niektórych momentach grali ryzykownie, z tym jednobramkowym prowadzeniem zeszli na przerwę.

Po przerwie niewiele w taktyce SSC  Napoli się zmieniło. 7. minut po przerwie w starciu z Hiszpanem ucierpiał strzelec gola Mertens przez co musiał przedwcześnie opuścić plac gry, a jego zastępcą był Arkadiusz Milik. Kilka minut później gracze “Barcy” zdołali oszukać obrońców Napoli i Griezman wykorzystując dobre podanie doprowadził do stanu 1-1. W 63. min. przysnęli z kolei defensorzy zespołu z Katalonii i i świetną okazję miał Callejon, lecz nie zdołał wykończyć kapitalnego zagrania Milika.

Potem już do końca widzowie w Napoli obserwowali zacięte spotkanie, w którym Barcelona próbował stworzyć sobie sytuację do rozstrzygnięcia meczu, z kolei gracze włoskiego klubu liczyli na dobre podanie grającego na wysokim poziomie Zielińskiego. W dwóch przypadkach piłkarze Napoli podjęli próby uderzeń z dystansu –  za pierwszym razem Politano został zablokowany, za drugim Insigne nie trafił w światło bramki.

Piłkarze Barcelony kończyli pojedynek w osłabieniu. W 89.min. doszło do spięcia Vidala z Ruim skutkiem czego obaj zawodnicy otrzymali po żółtej kartce. Ponieważ Vidal grał już z żółtą kartką, w konsekwencji decyzji sędziowskiej musiał wcześniej opuścić boisko.

W ekipie miejscowych Piotr Zieliński wystąpił w pełnym czasie meczu, natomiast Arkadiusz Miilik wszedł z ławki rezerwowych za kontuzjowanego Martensa w 54. min. spotkania.

SSC NAPOLI  1:1  FC BARCELONA

Mertens 30. – Griezmann 57.

SSC Napoli: Ospina – Rui, Nikola Maksimović, Manolás, Di Lorenzo – Ruiz, Demme (80. Allan), P. Zieliński – Callejón (74. Politano), D. Mertens (54. Milik), L. Insigne (C).

FC Barcelona: ter Stegen – N. Semedo, Umtiti, Piqué (90+3. Lenglet), Firpo – F. de Jong, Busquets, Rakitić (55. Arthur) – Messi (C), Griezmann (87. Fati), Arturo Vidal.