Liga Mistrzów: Trzy punkty Borussii w Belgii. Cały mecz Piszczka

18 wrz 2018, 23:41

Dortmundzka Borussia długo męczyła się w wyjazdowym spotkaniu z Clubbem Brugge, ale w końcu udało jej się dopiąć swego i pokonać Belgów 1:0 (0:0). Strzelcem jedynego gola został Christian Pulisic, który w 85. minucie zdołał pokonać Karlo Leticę.

Od początku faworytem wydawała się niemiecka drużyna. Podopieczni Luciane Favre dobrze weszli w sezon i nie przegrali jak dotąd ani jednego meczu w Bundeslidze. Natomiast brugijczycy poczynają sobie jeszcze lepiej. W siedmiu ligowych meczach zaliczyli jak na razie tylko jeden remis. Pozostałe mecze wygrali, dzięki czemu zajmują fotel lidera belgijskiej Jupiler League. Z kolei jeśli chodzi o rozgrywki europejskie, to dzisiejsze spotkanie było dla Belgów powrotem po roku. Jesienią 2017 roku również grali w Lidze Mistrzów, ale ówczesnej batalii w grupie nie mogą wspominać najlepiej. Nie zdołali bowiem zdobyć nawet jednego punktu.

Od początku jednak wrażenie o wiele bardziej zmotywowanych sprawiali gospodarze. Starali się mieć pod kontrolą wydarzenia boiskowe i w miarę możliwości atakować przeciwnika. Dortmundczycy również od czasu do czasu pokazywali swoje walory ofensywne. Nie przełożyło się to jednak na zdobycze bramkowe dla żadnej ze stron.

Po zmianie stron gospodarze nadal ambitnie walczyli, ale to goście w 85. minucie wyszli na prowadzenie. I to w dość rzadko spotykany sposób. Bramka padła bowiem po błędzie Matsa Ritsa, który niefortunnie wybił piłkę z własnego pola karnego, trafiając przy tym wprost w wbiegającego Christiana Pulisicia. Zawodnik Borussii nie zmarnował okazji i pokonał Karlo Leticę, dzięki czemu zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Pełne 90 minut w drużynie Borussii rozegrał Polak, Łukasz Piszczek.

Club Brugge – Borussia Dortmund 0:1 (0:0)

Bramka: Pulisic 85.

Club Brugge: Letica – Poulain, Rits, Mitrovic, Denswil – Viletinck (56 Cools), Vormer, Groeneveld (76 Dennis), Vanaken – Vossen (82 Openda), Wesley.

Borussia: Burki – Piszczek, Akanji, Diallo, Schmelzer – Weigl (84 Dahoud), Witsel – Sancho (69 Pulisic), Goetze (62 Kagawa), Reus – Wolf.

Żółte kartki: Weigl, Kagawa.