Liga Mistrzyń: Medyk Konin odpada po 0:9 w dwumeczu

14 paź 2015, 23:19

Piłkarki Medyka Konin już po pierwszym, przegranym 0:6 starciu z Olympique Lyon, były pewne odpadnięcia z rozgrywek Ligi Mistrzyń. Dzisiaj mistrzynie Polski, straciły “tylko” trzy bramki, co jednak chluby nie przynosi, biorąc pod uwagę fakt, iż w dwumeczu nie były nawet w stanie choć honorowo trafić do siatki, a końcowy rezultat wyniósł 0:9.

Zdecydowanie wyżej notowane piłkarki z Francji od początku zdominowały koninianki i po dwóch minutach wyszły na prowadzenie. Precyzyjne dośrodkowanie z prawego skrzydła 18-letniej Delphine Cascarino zamieniła na bramkę Eugénie Le Sommer. W 8. minucie mogło być 2:0, lecz dobrze interweniowała po rzucie rożnym Anna Szymańska. Głową próbowała ją pokonać Wendie Renard. 120 sekund później polska bramkarka musiała ponownie pokazać swój kunszt, najpierw wyłapując strzał Griedge Mbock, a następnie nie dając się pokonać po raz drugi w tym starciu Le Sommer, która uderzała z bliskiej odległości.

Ostateczne 0:3 to najmniejszy wymiar kary, a Medyk stratę tylko trzech goli mogą zawdzięczać wyłącznie Szymańskiej. W 27. minucie polska bramkarka popisała się dwiema kluczowymi interwencjami, będąc górą w sytuacji sam na sam z Le Sommer, a następnie wybijając na rzut rożny groźny strzał Cascarino.

Jeszcze przed przerwą 26-letnia Polka po raz kolejny zanotowała dwie interwencje w krótkim odstępie czasowym. W obu przypadkach pechową strzelczynią była Lotta Schelin. Szwedka na drugą połowę już nie wybiegła. Zmieniła ją Ada Hegerberg, która okazała się katem Medyka.

Reprezentantka Norwegii, która w tym sezonie może pochwalić się znakomitym dorobkiem bramkowym w lidze (6 spotkań, 11 goli) trafiła do siatki w 68. i 89. minucie, a na szczególną uwagę zasługuje ten drugi gol, z końcówki meczu. 20-letnia Hegerberg otrzymała dobre podanie i podbiła sobie piłkę piętą, po czym błyskawicznie oddała precyzyjny strzał na bramkę Szymańskiej, która tym razem była bez szans. W drugiej odsłonie jednak polska bramkarka ponownie zanotowała kilka kluczowych dla końcowego wyniku interwencji i dzięki niej, mistrzynie Polski nie zostały upokorzone dwucyfrową porażką w 1/16 finału Ligi Mistrzyń.