Liga Mistrzyń nie dla Pajor, zabójcze 300 sekund Lyonu

25 maj 2018, 00:11

Końcowy triumf w Lidze Mistrzyń nie dla VfL Wolfsburg. Mistrzynie Niemiec, z Ewą Pajor w składzie, musiały uznać wyższość Olympique Lyon, ulegając w finale 1:4.

W finałowym spotkaniu kobiecej Ligi Mistrzów zmierzyły się ze sobą VfL Wolfsburg oraz broniący tytułu Olympique Lyon. W zeszłorocznej edycji francuska drużyna po emocjonującym meczu i rzutach karnych pokonała Paris-Saint Germain, którego bramki broniła reprezentantka Polski – Katarzyna Kiedrzynek.

Tym razem w najważniejszym meczu sezonu na murawie zameldowała się inna z Polek, Ewa Pajor, reprezentująca popularne Wilczyce. Od początku inicjatywę przejął Wolfsburg, dłużej utrzymując się przy piłce, jednak nie przełożyło się to na sytuacje podbramkowe. Z czasem spotkanie się wyrównało, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

Mimo szybkiej i intensywnej gry obu finalistów, w regulaminowym czasie nie padły bramki i do rozstrzygnięcia konieczna była dogrywka. Pierwszego gola w spotkaniu zobaczyliśmy w 93. minucie, a piłkę do siatki po rykoszecie od nóg Renard skierowała napastniczka Wolfsburga Pernille Harder. Kiedy wydawało się, że Ewa Pajor jako pierwsza polska piłkarka zdobędzie trofeum, nadeszło 300 sekund, które wstrząsnęły Wolfsburgiem.

Katastrofa rozpoczęła się trzy minuty później, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymała Alexandra Popp. W 98. minucie do wyrównania doprowadziła Amandine Henry, a kilkadziesiąt sekund później trafienie na 2:1 zanotowała Eugénie Le Sommer. W 103. minucie decydujący cios Wilczycom zadała 23-letnia Ada Hegerberg. Po zmianie stron drużyna z Lyonu postawiła “kropkę nad i”, pieczętując okazałe zwycięstwo golem Camille Abily.

VfL Wolfsburg 1:4 (0:0, 0:0) Olympique Lyon
Bramki: Harder 93′ – Amandine Henry 98′, Eugenie Le Sommer 99′, Ada Hegerberg 103′, Camille Abily 116′

Wolfsburg: Schult – Blasse, Fischer, Goessling, Maritz – Hansen (46′ Wullaert), Gunnarsdottir (58′ Wedemeyer), Popp, Dickenmann (90′ Kerschowski) – Pajor, Harder
Lyon: Bouhaddi – Bronze, Bathy, Renard, Bacha (66′ Cascarino) – Marozsan, Kumagai (95′ van de Sanden S.), Henry, Majri – Hegerberg, Le Sommer (113′ Abily)