Liga Mistrzyń: PSG gromi, Kiedrzynek z czystym kontem

Aktualizacja: 9 paź 2015, 15:52
8 paź 2015, 18:04

Doskonale walkę o triumf w Lidze Mistrzyń rozpoczęły piłkarki Paris Saint-Germain. Finalistki poprzedniej edycji tych rozgrywek już w pierwszym meczu zapewniły sobie udział w 1/8 finału, pokonując rumuńską Olimpię Cluj aż 6:0 (2:0)!

Bramki PSG strzegła przez cały mecz Katarzyna Kiedrzynek, która była niemal bezrobotna w tym jednostronnym pojedynku. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem było pewne, że zdecydowanym faworytem są goście z Francji. Gospodynie zdołały powstrzymywać ataki paryżanek jedynie do 38. minuty, kiedy to worek z bramkami otworzyła Anja Mittag. Jeszcze przed przerwą PSG trafiło po raz drugi, tym razem za sprawą trafienia Cristiane. Brazylijka rozpoczęła strzelanie po zmianie stron, zdobywając swojego drugiego gola w 54. minucie.

W 71. minucie również po raz drugi w tym meczu trafiła Mittag. Na 5:0 dla gości strzeliła osiem minut później Shirley Cruz Traña, natomiast rezultat w doliczonym czasie gry ustaliła wprowadzona w drugiej połowie 20-letnia Ouleymata Sarr. Rewanż w takiej sytuacji wydaje się więc być formalnością i PSG może myślami być już w 1/8 finału Ligi Mistrzyń.