Liga Narodów: Polska vs… Argentyna?

Mecz Polska- Argentyna na pewno byłby nie lada gratką dla polskich kibiców. Telewizja Fox Sports podała wiadomość, że reprezentacja Argentyny dostała zaproszenie od UEFA do wzięcia udziału w Lidze Narodów. UEFA ustosunkowała się do tych rewelacji.

Albicelestes zajęli trzecie miejsce w zakończonym już Copa America 2019, który odbywał się w Brazylii. Brązowy medal nie usatysfakcjonował drużyny Scaloniego, a czerwona kartka Lionela Messiego w meczu o trzecie miejsce przyczyniła się do wybuchu skandalu. Najpierw Argentyńczycy zarzucali sędziemu Zambrano stronniczość w półfinale, który wygrali gospodarze, a później w meczu o brąz uznali, że Messiemu nie należała się czerwona kartka. Na znak protestu gwiazdor Barcelony nie wziął udziału w ceremonii wręczania medali, a następnie oskarżył gospodarzy turnieju o korupcję. Słowa Argentyńczyka odbiły się szerokim echem, a w konsekwencji może on zostać zawieszony nawet na dwa lata. To wszystko sprawiło, że reprezentację Argentyny przymierzano do udziału w rozgrywkach Ligi Narodów UEFA.

Ta wiadomość zelektryzowała kibiców w Europie, którzy chętnie zobaczyliby kolejny pojedynek Messiego i Ronaldo. Polacy chętnie chcieliby zobaczyć naszą reprezentację w meczu z tak silnym rywalem, jednakże na taki pojedynek szanse są znikome.

UEFA zajęła oficjalne stanowisko w tej kwestii i zaprzeczyła doniesieniom, jakoby Argentyna otrzymała zaproszenie do rozgrywek pod egidą UEFA.

“Nie ma prawdy w sugestii, jakoby Argentyna została zaproszona do udziału w rozgrywkach UEFA albo miała zostać członkiem UEFA. Europejska Unia Piłkarska nigdy nie wchodziła w dyskusję na ten temat i nigdy tego nie zrobi. Jednakże, na znak przyjaźni lub koleżeństwa UEFA zaprosi Argentynę do obserwowania wszystkich rozgrywek UEFA w dowolnym czasie”.

Nie ma więc szans na rywalizację Argentyńczyków w rozgrywkach pod szyldem UEFA.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

Reklama