I liga: Niespodzianka w Olsztynie. Stomil pokonuje faworyta

5 lis 2016, 15:18

Do niemałej niespodzianki doszło w pierwszym sobotnim meczu 16. kolejki piłkarskiej I ligi. Stomil Olsztyn podejmował Drutex-Bytovię Bytów i niespodziewanie wygrał 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem, czyli od prowadzenia gości. Już w 5. minucie gol dla bytowian zdobył 25-letni Łukasz Wróbel. Na wyrównanie musieliśmy czekać do 33. minuty. Wówczas kibiców zgromadzonych na stadionie uradował Grzegorz Lech. Tuż przed przerwą Stomil za sprawą Łukasza Jeglińskiego wyszedł jeszcze na prowadzenie.

Druga połowa była wyrównana, ale swoją ogólną przewagę potwierdzili gospodarze, którzy 10 minut po wznowieniu gry ustalili wynik spotkania. Gola na 3:1 strzelił tym razem 20-letni napastnik, Krzysztof Szewczyk.

W tabeli I ligi Stomil dzięki trzem punktom wydostał się ze strefy spadkowej i jest aktualnie 12. Drutex-Bytovia powoli traci kontakt z czołówką i mając już 11 punktów straty do lidera z Katowic plasuje się na 6. pozycji.