I liga: Pogoń wygrywa i spycha Znicz na dno tabeli

16 paź 2016, 18:20

Pogoń Siedlce pokonała na własnym stadionie Znicz Pruszków 1:0 w meczu jednym z ostatnich meczów 13. kolejki piłkarskiej I ligi. Trzy punkty wywindowały podopiecznych Dariusza Banasika na piąte miejsce w tabeli.

Przed meczem zdecydowanymi faworytami byli gospodarze, którzy przystępowali do spotkania z 7 punktów nad pruszkowianami. Na murawie jednak tak dużej przewagi jakościowej nie było widać, a zwycięstwo w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zapewnił gospodarzom doświadczony Daniel Gołębiewski, który w swojej karierze rozegrał aż 129 meczów na poziomie Ekstraklasy.

W drugiej połowie nie obejrzeliśmy już goli, ale kibice zgromadzeni na stadionie do końca musieli drżeć o wynik bowiem na pół godziny przed końcem meczu Damian Świerblewski otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i Pogoń musiała sobie radzić w “10”.

W tabeli Pogoń zanotowała awans z 10., aż na 5. miejsce! Znicz Pruszków zaczyna być w coraz większych tarapatach i z dorobkiem 9 oczek zamyka stawkę I-ligowych drużyn.