I liga: Remis w Kluczborku, wygrana Pogoni

19 lis 2016, 18:05

MKS Kluczbork zremisował na własnym stadionie 2:2 z Wisłą Puławy, a Pogoń Siedlce wygrała 1:0 z GKS-em Tychy w meczach 18. kolejki piłkarskiej I ligi.

W Kluczborku mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy prowadzeni objęli w 41. minucie. Rzut karny na bramkę zamienił Rafał Niziołek. To co ciekawe jednak zaczęło się w drugiej części meczu. Tuż po przerwie wyrównał Adam Patora. Na kwadrans przed końcem prowadzenie ponownie objęli gospodarze, a trybuny uszczęśliwił Tomasz Swędrowski. To nie był jednak koniec emocji. 5 minut później wynik spotkania ustalił Jakub Smektała.

Remis nie uszczęśliwi żadnej ze stron bowiem w tabeli I ligi MKS Kluczbork z 12 punktami nadal zajmuje ostatnie miejsce. Wisła Puławy ma 7 “oczek” więcej i jest 14.

Mniej emocji mieliśmy w Siedlcach, gdzie miejscowa Pogoń podejmowała GKS Tychy. Bohaterem został Damian Świerblewski, który uradował kibiców w 68. minucie i zapewnił triumf gospodarzom.

W tabeli Pogoń Siedlce zajmuje 5. miejsce mając 26 punktów. GKS kontynuuje fatalną serię 6 porażek z rzędu i mając 14 “oczek” jest przedostatni.