Liga rosyjska: Drużyna Rafała Augustyniaka zremisowała z FK Rostów Macieja Wilusza

3 sie 2019, 15:10

Urał Jekaterynburg zremisował przed własną publicznością z FK Rostów 2:2 w ramach 4. kolejki rosyjskiej Premier Ligi. Całe spotkania w barwach gospodarzy zanotował Rafał Augustyniak.

Poza kadrą meczową Urału znalazł się z kolei inny Polak, Michał Kucharczyk. Na ławce zespołu z Rostowa usiadł natomiast Maciej Wilusz, który cały mecz obejrzał z tej perspektywy.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył już w 13. minucie Andrej Paňjukov, któremu asystował Nikolaj Dimitrov. Do wyrównania po przerwie doprowadził jednak Eldor Šomurodov, pokonując golkipera Urału mocnym uderzeniem z woleja. W 81. minucie ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze, a autorem bramki był zupełnie nie kryty w polu karnym Vladimir Iljin. Decydujące trafienie należało jednak do przyjezdnych, a dokładnie Bjorna Sigurdarson i tym samym mecz zakończył się remisem 2:2.

3 sierpnia 2019, godz. 13:00 – Liga rosyjska
Urał Jekaterynburg 2:2 FK Rostów
13′ Paňjukov, 81′ Iljin – 67′ Šomurodov, 85′ B. Sigurdarson