I liga: Sandecja wygrywa i wraca do czołówki

21 paź 2016, 21:12

Sandecja Nowy Sącz pokonała na wyjeździe Znicz Pruszków 3:1 w drugim meczu 14. kolejki piłkarskiej I ligi. Dzięki temu zwycięstwu nowowsączanie awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla przyjezdnych bo już w 10. minucie 23-letni obrońca Kamil Słaby wyprowadził Sandecję na prowadzenie. Na odpowiedź gospodarzy nie musieliśmy długo czekać, bo jeszcze w pierwszej połowie doświadczony Adrian Paluchowski doprowadził do remisu.

Druga odsłona należała już jednak do gości. Najpierw w 68. minucie Michal Piter-Bucko, a następnie dwie minuty przed końcem meczu Michał Szeliga wypunktowali pruszkowian i zapewnili zwycięstwo Sandecji Nowy Sącz 3:1.

W tabeli I ligi Sandecja dzięki wygranej wróciła do czołówki i z dorobkiem 22 punktów jest czwarta. Znicz przegrał kolejny mecz i z zaledwie 9 punktami zamyka stawkę 18 drużyn.