I liga: Sensacyjna porażka Zagłębia Sosnowiec

5 lis 2016, 19:32

Zagłębie Sosnowiec niespodziewanie uległo na własnym stadionie w meczu 16. kolejki piłkarskiej I ligi Chrobremu Głogów. Podopieczni Piotra Mandrysza ulegli 0:2.

Spotkanie rozgrywane w Sosnowcu było prowadzone pod dyktando gospodarzy. To oni dominowali i stwarzali sobie okazje. Goście ograniczali się głównie do kontrataków, które jednak też przez bardzo długo okres nie przynosiły rezultatów. W związku z tym pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część to praktycznie kopia pierwszej połowy, z jedną, ale za to zasadniczą różnicą…Na 12 minut przed końcem jedną z nielicznych szans wykorzystał Chrobry i wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska wykorzystał rezerwowy tego dnia Konrad Kaczmarek posyłając piłkę głową do bramki Jakuba Szumskiego. Jeszcze większa konsternacja miała miejsce 7 minut później. Piękny strzał pod poprzeczkę bramki Szumskiego z ok. 18 metrów posłał Mateusz Machaj i ustalił wynik spotkania.

Strata punktów przez Zagłębie jest dla nich bardzo kosztowna bowiem spycha podopiecznych Mandrysza na drugie miejsce w tabeli. Chrobry inkasując trzy “oczka” przesunął się z 15. na 8. pozycję.