I liga: Strzelanina w Głogowie na inaugurację kolejki

21 paź 2016, 19:47

Kanonadę bramek oglądali kibice zgromadzeni w Głogowie, gdzie miejscowy Chrobry mierzył się z Drutex-Bytovią Bytów. Mecz na inaugurację 14. kolejki zakończył się hokejowym wynikiem 3:3.

Jako pierwsi strzelili goście, którzy objęli prowadzenie już w 18. minucie za sprawą Janusza Surdykowskiego. Na odpowiedź gospodarzy nie musieliśmy jednak długo czekać. Już 6 minut później do wyrównania doprowadził Michał Michalec, a w 37. minucie mieliśmy już 2:1 dla Chrobrego za sprawą Bartosza Machaja.

Druga połowa również przyniosła trzy bramki. W 55. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Łukasz Szczepaniak i wydawało się, że trzy punkty pozostaną w Głogowie. Radość kibiców była jednak przedwczesna. Najpierw w 60. minucie Michał Rzuchowski, a następnie 16 minut później Mateusz Klichowicz doprowadzili do remisu 3:3.

W tabeli 1. ligi punkt raczej nie będzie satysfakcjonował żadnej z ekip. Drutex-Bytovia jest czwarta, ale jeśli zwycięstwa odniosą trzy pierwsze drużyny to może stracić kontakt z czołówką, z kolei Chrobry jest 12., ale również w przypadku zwycięstw niżej notowanych rywali może niebezpiecznie zbliżyć się do strefy spadkowej.