Liga ukraińska: Niespodziewana porażka zespołu Tomasza Kędziory!

Aktualizacja: 17 sty 2023, 11:49
28 lut 2020, 20:07

Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie dość nieoczekiwanie przegrało na inaugurację 20. kolejki ukraińskiej Premier League z SK Dnipro-1 (1:3). Oba zespoły mecz kończyły w osłabieniu.

Już w 6. minucie czerwoną kartkę obejrzał gracz Dynama, Witalij Bujalski. Mimo to goście grając w osłabieniu tuż przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie za sprawą trafienia Benjamina Verbicia z rzutu karnego.

Po zmianie stron do siatki trafiali już tylko gospodarze. W 63. minucie na murawie w miejscu Jurija Wakułki pojawił się Vladyslav Supriaha i został absolutnym bohaterem miejscowych fanów. 20-letni napastnik trzykrotnie wpisał się bowiem na listę strzelców zapewniając swojej drużynie zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem. W zwycięstwie nie przeszkodziła im nawet czerwona kartka dla Wołodymira Polevoya z 75. minuty.

SK Dnipro-1 1:3 Dynamo Kijów