Liga ukraińska: Remis zespołu Tomasza Kędziory

Aktualizacja: 16 sty 2023, 11:58
15 mar 2020, 18:06

Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie zremisowało na własnym stadionie z Desną Czernihów (1:1). Polak na murawie spędził całą pierwszą połowę.

Przed meczem faworytem byli gospodarze. Wicemistrzowie Ukrainy walczą o powtórzenie wyniku z ubiegłego sezonu, bowiem ich strata do liderującego Szachtara Donieck wynosiła przed tym meczem aż 14 punktów.

W pierwszej połowie, zakończonej bezbramkowym remisem nieznaczną przewagę mieli przyjezdni. Mimo to, pierwszą bramkę w 69. minucie zdobył Nazarij Rusyn, wyprowadzając Dynamo na prowadzenie. Walcząca o awans do europejskich pucharów Desna wyrównała jednak w 80. minucie za sprawą trafienia Ołeksandra Filippowa, dzięki czemu wywiozła z Kijowa cenny punkt.

Tomasz Kędziora rozegrał pełną pierwszą połowę. Na drugą trener gospodarzy zdecydował się wprowadzić w jego miejsce 27-letniego pomocnika Ołeksandra Karawajewa.

Dynamo Kijów 1:1 Desna Czernihów