Reklama

Liga ukraińska wraca do gry! W organizacji spotkań pomoże wojsko

Władze państwa oraz Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej postanowiły, że wznowią rozgrywki ukraińskiej ligi piłkarskiej. Pierwszy mecz zostanie rozegrany już pod koniec sierpnia. W skomplikowanej sytuacji ma pomóc wojsko, które będzie dbać o bezpieczeństwo piłkarzy.

Pierwszy mecz ligi ukraińskiej odbędzie się już w sierpniu

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Pomimo trwającej od 24 lutego agresji Rosji na Ukrainę już 23 sierpnia rozpoczną się rozgrywki najwyższej ligi piłkarskiej.  Decyzje te potwierdził tamtejszy minister sportu i młodzieży – Wadim Gutcajt.

Uzgodniliśmy, że wspólnie z Ukraińskim Związkiem Piłki Nożnej, Ministerstwem Obrony, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Ministerstwem Gospodarki, Policją Narodową, Państwowym Pogotowiem Ratunkowym wypracujemy procedurę organizowania i przeprowadzania zawodów.

Rozgrywki nie wrócą jednak w formie, którą znaliśmy przed wojną. Przede wszystkim piłkarze będą grać przy pustych trybunach. Dodatkowo każdy mecz zostanie rozegrany pod ochroną wojska. Aby uczestnikom ligi ukraińskiej zapewnić jak największe bezpieczeństwo przygotowane będą również specjalne schrony. W nich będą mogli schować się sportowcy oraz członkowie sztabów szkoleniowych.

Podczas nalotów spotkania zostaną przerwane, a piłkarze, trenerzy i personel będą musieli szybko przenieść się do schronów – przyznał Wadim Gutcajt.

Mecze ligi ukraińskiej będą odbywać się w czterech miastach. Chodzi tu o Kijów, Lwów, Użhorod oraz Tarnopol. Decyzja o wznowieniu rozgrywek została uzasadniona faktem, że sport jest dla Ukraińców bardzo ważny i władzom kraju zależy, aby wznowić wszystkie najważniejsze rozgrywki w tym kraju.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

– Bardzo ważne jest, żeby przywrócić Ukrainie wielką piłkę nożną, podobnie jak inne rozgrywki mistrzowskie. Ukraińskiego sportu i woli zwycięstwa na wszystkich frontach nie da się powstrzymać. Mocno stoimy na froncie sportowym. Nieustannie udowadniamy, że Ukraińcy to naród zwycięzców – podkreślił minister sportu i młodzieży.

Ukraina zagrała w Łodzi z Armenią. Po meczu pięknie podziękowano PolscePodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama