I liga: Zagłębie i Górnik wracają na zwycięską ścieżkę

16 paź 2016, 19:57

Zagłębie Sosnowiec w hicie 13. kolejki piłkarskiej I ligi pokonało na własnym stadionie Miedź Legnica 1:0, z kolei Górnik Zabrze pewnie wygrał ze Stomilem Olsztyn 2:0.

Jako pierwsi na murawę wyszły jedenastki Zagłębia i Miedzi. Gospodarze po porażce i dwóch remisach wreszcie wrócili na zwycięski tor pokonując legniczan 1:0. Bohaterem został słowacki pomocnik Martin Pribula, który pokonał Pawła Kapsę w 60. minucie.

Wygrana Zagłębia dała im powrót na fotel lidera I ligi. Podopieczni Piotra Mandrysza mają jeden punkt przewagi nad drugim GKS-em Katowice. Miedź z 18-punktami jest 10.

Jeszcze pewniej swój pojedynek wygrał spadkowicz z Ekstraklasy, czyli Górnik Zabrze. Zabrzanie pokonali na własnym stadionie Stomil Olsztyn 2:0. Prowadzenie gospodarzom w 24. minucie dał Adam Wolniewicz. Wynik już 6 minut później ustalił doświadczony Hiszpan, Igor Angulo, który został sprowadzony na Roosevelta 81 przed tym sezonem.

W tabeli Górnik po bardzo słabym początku teraz odrabia straty i jest już 8. Stomil jest 13. mając tyle samo punktów co 15. GKS Tychy (15. miejsce oznacza grę w barażach o pozostanie na zapleczu Ekstraklasy).