I liga: Zagłębie rozbiło Znicz i wskoczyło na fotel wicelidera

3 wrz 2016, 21:10

Zagłębie Sosnowiec wygrało aż 4:1 na wyjeździe ze Zniczem Pruszków w meczu 7. kolejki piłkarskiej 1. ligi. Dzięki temu podopieczni Jacka Magiery wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Zagłębie napoczęło zawodników z Pruszkowa już w 16. minucie za sprawą młodego chorwackiego napastnika Tina Maticia, który jest wypożyczony z Legii Warszawa. 8 minut później mieliśmy już 2:0, a gola tym razem zdobył 30-letni Tomasz Nowak.

Druga połowa również rozpoczęła się fantastycznie dla gości. Już 8 minut po wznowieniu gry na 3:0 z rzutu karnego podwyższył doświadczony Sebastian Dudek. Znicz na pół godziny przed końcem meczu dobił wprowadzony dwie minuty wcześniej Wojciech Łuczak.

Gospodarzy było stać tylko na jednego, honorowego gola. W 75. minucie do bramki Jakuba Szumskiego futbolówkę skierował Adrian Paluchowski.

W tabeli piłkarskiej 1. ligi Zagłębie ma już 15 punktów i jest drugie, za Wigrami Suwałki, które dziś uległy 2:1 GKS-owi Tychy. Znicz z zaledwie dwoma oczkami jest na ostatnim, 16. miejscu.