I liga: Zwycięstwa Miedzi i GKS-u Katowice. Podział punktów w Grudziądzu

29 paź 2016, 20:11

W meczach 15. kolejki I ligi rozgrywanych o godzinie 17:00 nie wygrał żaden z trzech gospodarzy. Trzy punkty z Tychów wywiozła Miedź Legnica, a w Kluczborku MKS przegrał z GKS Katowice. Natomiast w Grudziądzu Olimpia podzieliła się punktami ze Stomilem Olsztyn.

Piłkarze GKS-u Tychy ulegli Miedzi Legnica 0:2 i pozostali w strefie spadkowej. Goście wyszli na prowadzenie w 23. minucie, kiedy to Petteri Forsell w sytuacji sam na sam znalazł drogę do bramki Marka Igaza. To ósme trefienie Fina w tym sezonie, co daje mu samodzielne liderowanie w klasyfikacji strzelców W 50. minucie Mariusz Rybicki wpadł w pole karne i pewnie podwyższył wynik spotkania. Gospodarze nie przeprowadzili żadnej groźnej akcji nie dając ani przez chwilę powodów do optymizmu kibicom zgromadzonym na stadionie w Tychach.

GKS Tychy – Miedź Legnica 0:2 (0:1)
23′ Forsell, 50′ Rybicki
Walczący o awans do Ekstraklasy GKS Katowice pewnie pokonał na wyjeździe MKS Kluczbork 2:0. Goście wyszli na prowadzenie w 39. minucie, kiedy to Paweł Mandrysz dopadł do piłki, która znajdowała się w polu karnym rywali i pewnie wpakował ją do siatki. W 72. minucie po nieporozumieniu obrony zespołu z Kluczborka z bramkarzem strzał oddał Łukasz Zejdler ustalając wynik spotkania.

MKS Kluczbork – GKS Katowice 0:2 (0:1)
39′ Mandrysz, 72′ Zejdler

W Grudziądzu nie oglądaliśmy goli, a miejscowa Olimpia podzieliła się punktami ze Stomilem Olsztyn. Goście przeżywają ostatnio kryzys formy. Tym razem również nie potrafili odnaleźć drogi do bramki rywali. Chwilę przed przerwą gospodarze mieli najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie. Strzał Lukaas Klemenza obronił jednak Piotr Skiba. Dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy gola mógł zdobyć Marcin Kaczmarek, jednak w dobrej sytuacji przestrzelił.

Olimpia Grudziądz – Stomil Olsztyn 0:0