I liga: Zwycięstwo Pogoni z Wisłą, kolejny remis Podbeskidzia

29 paź 2016, 19:06

Pogoń Siedlce okazała się lepsza od Wisły Puławy wygrywając 2:1 kolejny mecz na własnym boisku, a Sandencja Nowy Sącz bezbramkowo zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Siedlczanie podtrzymali zwycięską passę na własnym boisku i tym razem pokonali zespół z Puław. Podopieczni Dariusza Banasika wyszli na prowadzenie w 39. minucie. Burkhardt płasko zacentrował z lewej strony, tor lotu piłki zmienił Gołębiewski, a na strzał zdecydował się Daniel Chyła. W 52. minucie po błędzie Arkadiusza Maksymiuka Bajdur idealnie dograł do Wrzesińskiego, a ten pewnie wpakował futbolówkę do bramki rywali. Goście zdołali strzelić jeszcze honorowego gola. W 59. minucie po faulu na Piotrze Darmochwale w polu karnym Sylwester Patejuk wykorzystał jedenastkę ustalając wynik spotkania.

Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 2:1 (1:0)
Chyła 39, Wrzesiński 52′ – Patejuk 58′ (k)

Podbeskidzie bezbramkowo zremisowało drugi mecz z rzędu. Tym razem na wyjeździe podzielili się punktami z Sandecją Nowy Sącz. Już w piątej minucie goście mogli wyjść na prowadzenie, ale do dośrodkowania Magiery nie doszedł ani Robert Demjan, ani Tomasz Podgórski. W drugiej połowie zdecydowanie brakowało składnych akcji, a gra w środku pola często przerywana była gwizdkiem sędziego po faulach z obu stron. W samej końcówce Górale mieli jeszcze serię rzutów rożnych, ale żaden z nich nie został zamieniony na bramkę.

Sandecja Nowy Sącz – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0