Ligowe zwycięstwo BATE Borysów nad odwiecznym rywalem

5 lip 2019, 19:49

Rywal Piasta Gliwice w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, BATE Borysów pokonało w meczu ligowym Dinamo Mińsk 2:1. Białoruski klub zdaje się być w wysokiej formie przed starciem z mistrzem Polski.

Po 13. kolejkach ligi białoruskiej BATE zajmowało drugą pozycję w tabeli za liderującym Dynamem Brześć. Dzisiejszy rywal aktualnego mistrza Białorusi plasował się z kolei na czwartej pozycji.

Prowadzenie dla środowego rywala Piasta w el. Ligi Mistrzów zdobył w 40. minucie Igor Stasewicz. Doświadczony pomocnik imponujący w ostatnim czasie dobrą formą jest jednym z filarów klubu. Tuż przed przerwą toczące wyrównany bój Dynamo mogło doprowadzić do wyrównania, jednak uderzenie z rzutu wolnego Aleksieja Gawriłowicza obiło jedynie słupek bramki.

Po przerwie klub ze stolicy kraju doprowadził do wyrównania w 54. minucie za sprawą trafienia Dinko Treboticia. Decydujący głos w tym spotkaniu należał jednak do graczy BATE, a mianowicie Nemanji Milicia, który w zamieszaniu w polu karnym w 81. minucie pokonał golkipera gospodarzy.

5 lipca 2019, godz. 17:45 – liga białoruska

Dinamo Mińsk 1:2 BATE Borysów