Ligue 1: Kolejne zwycięstwo Monaco!

18 lis 2016, 20:48

Monaco pokonało w meczu rozpoczynającym 13 serie spotkań ligi francuskiej drużynę Lorient na ich stadionie. Całe spotkanie w barwach Czerwono- Białych rozegrał Kamil Glik.

Spotkanie było bardzo wyrównane, obie drużyny w pierwszej części gry miały swoje szanse do zdobycia bramki. Jednak gole zaczęły padać dopiero w drugiej połowie.

Strzelanie rozpoczął Radamel Falcao, który zdobył bramkę minutę po tym jak pojawił się na boisku. Po upływie trzech kolejnych minut było już po meczu, na 2:0 dla Monaco podwyższył Thomas Lemar. Dla obydwu była to piąta bramka w tym sezonie Ligue 1.

Po zdobyciu drugiej bramki drużyna Monaco kontrolowała sytuację na boisku i nie pozwoliła gospodarzą choćby na bramkę honorową. Jednak nie oznaczało to końca strzelania. W ostatnich sekundach meczu wynik na 3:0 ustalił Gabriel Boschilia, który również kilka chwil wcześniej pojawił się na murawie.

Kamil Glik zaliczył kolejny udany występ lidze francuskiej. Tym razem nie udało mu się trafić do siatki ale wywiązywał się z powierzonych mu zadań.

Po tym spotkaniu zespół Polaka znalazł się na pierwszej pozycji w tabeli. I jeśli w niedzielnym spotkaniu drużyna Nice nie wywiezie kompletu punktów z St. Etienne to drużyna Kamila Glika będzie liderem Ligue 1 po 13 spotkaniach.

Lorient- Monaco 0:3