Ligue 1: Maciej Rybus wrócił do gry!

18 lis 2016, 22:36

W drugim dzisiejszym spotkaniu Ligue 1 drużyna Lille podejmowała przed własną publicznością zespół Macieja Rybusa, Olympique Lyon. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Polaka 1:0.

Olympique świetnie rozpoczął spotkanie i już w 3. minucie po bramce Maxwela Corneta wyszedł na prowadzenie. Bramka w pierwszych minutach “ustawiła” to spotkanie. Drużyna z Lyonu kontrolowała wydarzenia na boisku i nie pozwoliła gospodarzom na stworzenie zbyt wielu dogodnych sytuacji.

W zespole gości do 81. minuty na boisku przebywał wracający po kontuzji Maciej Rybus, którego uraz kolana wykluczył z ostatnich spotkań naszej kadry. Maciek zagrał przyzwoite zawody, starał się być aktywny i nie popełniał zbyt wielu błędów.

Olympique Lyon po tym zwycięstwie wskoczył na czwartą pozycję w tabeli Ligue 1. Do liderującego Monaco podopieczni Bruno Genesio tracą 7 punktów. Natomiast drużyna Lille straciła kolejne punkty i nie wydostała się ze strefy spadkowej ligi francuskiej.