Strona główna Bez kategorii Ligue 1: Różnica klas w pojedynku Polaków!

Ligue 1: Różnica klas w pojedynku Polaków!

0

Dziś w meczu 15. kolejki Ligue 1 zmierzyły się ze sobą drużyny Polaków. Nantes, z Mariuszem Stępińskim w składzie podejmował na własnym stadionie Olympique Lyon w barwach którego całe spotkanie rozegrał Maciej Rybus. 

Chyba w najśmielszych snach przyjezdni nie spodziewali się tak łatwego zwycięstwa. Strzelanie dla gości z Lyonu rozpoczął Corentin Tolisso już w 16. minucie spotkania. Do przerwy na tablicy wyników widniało już 0:3 po bramkach Lacazette i Gonalonsa.

Sytuacja na boisku nie uległa zmianie również po przerwie. Gospodarze nadal stanowili tło dla rozgrywających świetny mecz gości. W drugiej części gry zespół Maćka Rybusa strzelił kolejne trzy bramki za sprawą Valbueny, Diakhaby’ego oraz Fekira.

Polski pojedynek zakończył się wynikiem 6:0 dla ekipy przyjezdnych w barwach której dobrze zaprezentował się Maciej Rybus. Po drugiej stronie stał Mariusz Stępiński, który tego wieczora nie będzie mógł zaliczyć do udanych, jego zespół oddał jeden celny strzał na bramkę i doznał upokarzającej porażki przed własną publicznością.

Gospodarze przez tą porażkę nie wydostali się ze strefy spadkowej Ligue 1 i z dorobkiem 13 punktów zajmują przedostatnie miejsce. Olympique Lyon dzięki trzem punktom awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Komentarze