Ligue 1: Wielki skandal na Korsyce, zwycięstwo drużyny Lewczuka!

16 kwi 2017, 19:43

Do wielkiego skandalu doszło podczas spotkania Bastii z Olympique Lyon, kibice gospodarzy zaatakowali piłkarzy z Lyonu i mecz został przerwany. W drugim dzisiejszym spotkaniu Bordeaux pokonało na wyjeździe drużynę Nantes 1:0.

Do pierwszych potyczek między kibolami a piłkarzami Olympique doszło jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, kiedy zaatakowani zostali zawodnicy rezerwowi. Jednak przy pomocy służb porządkowych udało się rozpocząć spotkanie. Kibice gospodarzy nie zamierzali jednak zaprzestać na jednym ataku. Kiedy sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę kibole po raz kolejny zaatakowali przyjezdnych. Tego było już za dużo, sędzia postanowił odwołać spotkanie w obawie o bezpieczeństwo zawodników Olympique. Najprawdopodobniej gospodarze zostaną ukarani walkowerem.

W drugim rozegranym już dziś nie doszło do tak skandalicznych wydarzeń. Kibice zgromadzeni w Nantes zobaczyli bardzo wyrównane spotkanie. Obie strony starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak skuteczniejsi okazali się przyjezdni, którzy w 65. minucie zdobyli jedyną bramkę w tym spotkaniu. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Igor Lewczuk.