Strona główna Piłka nożna Linetty ze sporymi szansami na grę! Najgroźniejszy rywal odszedł za ponad 14...

Linetty ze sporymi szansami na grę! Najgroźniejszy rywal odszedł za ponad 14 milionów

0

Karol Linetty ma wymarzony początek przygody z nowym klubem. Reprezentant Polski najpierw, już dzień po podpisaniu kontraktu z Sampdorią Genua otrzymał szansę w sparingu, a teraz okazuje się, że będzie mu znacznie łatwiej walczyć o podstawowy skład, ponieważ drużynę opuścił kluczowy w ostatnich latach piłkarz środka pola.

Roberto Soriano w poprzednim sezonie strzelił 8 goli i zanotował 3 asysty w Serie A, będąc jednym z najlepszych piłkarzy w zespole, który uplasował się dopiero na 15. miejscu w tabeli. Jego postawa wzbudziła zainteresowanie znacznie silniejszych klubów, a 25-latek chciał grać o jak najwyższe cele. Najbardziej zdeterminowany okazał się hiszpański Villareal, który po wywalczeniu 4. miejsca w Primera División ma już zapewnioną grę w europejskich pucharach.

“Żółta Łódź Podwodna” zapłaciła za 8-krotnego reprezentanta Włoch 14,1 miliona euro. Wobec jego odejścia, szanse na częste występy Karola Linettego we włoskiej ekstraklasie znacznie wzrosły. Do pierwszego meczu Sampdorii w Serie A w nadchodzącym sezonie pozostały już niecałe trzy tygodnie, które Polak musi przepracować na pełnych obrotach i w meczach towarzyskich pokazać gotowość do podjęcia nowego wyzwania. Najważniejszym sprawdzianem wychowanka Lecha Poznań przed startem ligi będzie mecz na słynnym Camp Nou. Klub z Genui został bowiem zaproszony przez Barcelonę do rozegrania spotkania o Puchar Gampera. Trener Marco Giampaolo będzie mógł po tym starciu ocenić, czy Linetty jest gotów na rywalizację z najlepszymi piłkarzami na świecie.

Komentarze