Litwini zdali test celująco przed starciem z Polską

29 maj 2016, 16:41

Reprezentacja Litwy wygrała pewnie, bo 2:0 z Estonią z pierwszym meczu towarzyskiego turnieju Baltic Cup. Już 6. czerwca starcie ze wschodnimi sąsiadami czeka “Biało-czerwonych” i będzie to ostatni sprawdzian przed wylotem na mistrzostwa Europy.

Litwini przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania nie byli zdecydowanymi faworytami, jednak mecz zweryfikował to na korzyść podopiecznych Igorisa Pankratjevasa.

Pierwsza bramka padła po 30 minutach, a jej strzelcem został Nerijus Valskis. Tuż przed końcem pierwszej połowy na 2:0 strzelił napastnik Jagiellonii Białystok, Fedor Cernych, który zarazem ustalił wynik spotkania. Ponadto w drużynie gospodarzy cały mecz w bramce spędził Emilius Zubas z Podbeskidzia Bielsko-Biała, z kolei wśród Estończyków całe spotkanie rozegrał Ken Kallaste z Górnika Zabrze i nawet zapisał się w protokole sędziego w związku z żółtą kartką…