Strona główna Piłka nożna Liverpool przyleci latem do Polski?!

Liverpool przyleci latem do Polski?!

0
Foto: liverpoolfc.com

Istnieje szansa, że czołowa drużyna angielskiej Premier League już tego lata przyleci do naszego kraju. Liverpool FC planuje bowiem przygotowania do sezonu 2018/2019, a jako jedna z potencjalnych lokalizacji zgrupowania “The Reds” wymieniana jest baza w Arłamowie.

Miejscowość ta została wybrana przez PZPN jako jeden z etapów przygotowań reprezentacji Polski do udziału w Mistrzostwach Świata. Podopieczni Adama Nawałki będą tam przebywali od 28 maja do 7 czerwca. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w celu ogłoszenia tej informacji na jaw wyszły także równie ciekawe fakty.

Prezes zarządu Hotelu Arłamów, Antoni Kubicki poinformował, że poważnie przyjazd do tego znakomitego kompleksu treningowego rozważa Liverpool FC. Czwarta aktualnie ekipa Premier League jest bliska finalizacji planów dotyczących przygotowań zespołu do sezonu 2019/2020. “Sportowefakty.wp.pl” informują jednak, że 18-krotni mistrzowie Anglii mogą do Arłamowa przylecieć także 12 miesięcy wcześniej, czyli już latem przyszłego roku. Zespół Jürgena Kloppa czekają bowiem 3 zgrupowania. Dwie lokalizacje zostały już “zaklepane”, lecz wciąż nie podjęto ostatecznej decyzji co do miejsca odbycia się trzeciego z obozów. Tutaj wspomniany portal widzi szansę dla Arłamowa, który ma walczyć o przyjazd przedstawicieli angielskiej ekstraklasy.

Co ciekawe, sporo czasu w naszym kraju może spędzić największa gwiazda Liverpoolu, Mohamed Salah – Polska dysponuje znakomitymi bazami pobytowymi. Wystarczy wspomnieć, że do Mundialu w Polsce właśnie przygotuje się także najprawdopodobniej reprezentacja Egiptu – zdradził na wspomnianej konferencji prasowej rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski. Oznacza to, że jeśli tylko terminy nie będą ze sobą kolidowały, egipski gwiazdor dwukrotnie mógłby zawitać w połowie przyszłego roku do Polski. Bardzo prawdopodobny byłby również przyjazd wraz z pierwszym zespołem “The Reds” Kamila Grabary, który w klubie z miasta Beatlesów szkoli się już dwa lata.

Komentarze