LKE: Fatalna pierwsza połowa, odrabianie strat w drugiej. Legia przegrała 2:3 z Molde

15 lut 2024, 20:44

Legia Warszawa przegrała 2:3 z Molde FK w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Wicemistrzowie Polski zanotowali fatalną pierwszą połowę, którą przegrali 0:3, ale po zmianie stron przynajmniej częściowo zdołali odrobić straty.

Molde rozbiło Legię w pierwszej połowie

Przed pierwszym gwizdkiem mogło się wydawać, że Legia będzie w nieco lepszej sytuacji. Miała bowiem za sobą jeden oficjalny mecz (1:0 z Ruchem Chorzów), podczas gdy Molde nie zaczęło jeszcze rozgrywek. Zmagania w norweskiej lidze toczą się bowiem w systemie wiosna-jesień.

Choć sam początek meczu tego nie zwiastował, to to, co działo się od 12. do 24. minuty, na długo pozostanie w pamięci kibiców. Molde strzeliło wówczas trzy ekspresowe bramki – do siatki dwukrotnie trafiał Fredrik Gulbrandsen, a trzeciego gola dołożył Markus Kaasa.

Legia tak naprawdę nie stworzyła sobie żadnej dogodnej okazji pod bramką gospodarzy. Na samym początku swoich szans próbowali Steve Kapuadi czy Tomas Pekhart, ale żaden z nich nie zdołał nawet oddać celnego strzału. Do przerwy Molde pewnie prowadziło 3:0.

Legia niemal odrobiła straty

Po zmianie stron Kosta Runjaić dokonał aż czterech zmian – na boisku zameldowali się m.in. Bartosz Kapustka i Rafał Augustyniak. Pierwszy z nich miał świetną okazję, ale piłka po jego pięknym strzale odbiła się jedynie od słupka. Niedługo później wicemistrzowie Polski ruszyli do odrabiania strat.

W 64. minucie Josue zebrał bezpańską piłkę w polu karnym i silnym, mierzonym strzałem lewą nogą strzelił kontaktową bramkę. Siedem minut później Legia przegrywała już 2:3 – Jurgen Elitim świetnie dośrodkował w pole karne, a tam Rafał Augustyniak sprytnym strzałem głową zniwelował straty.

W końcówce Legia Warszawa nie zdołała już doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się jej porażką 2:3. W kontekście rewanżu przed własną publicznością, taki rezultat daje jeszcze nadzieję na wyrównanie stanu rywalizacji.

Molde FK – Legia Warszawa 3:2
1:0 Fredrik Gulbrandsen 12′
2:0 Fredrik Gulbrandsen 19′
3:0 Markus Kaasa 24′
3:1 Josue 64′
3:2 Rafał Augustyniak 71′

Taki wynik jak najbardziej daje szanse Legii Warszawa na odrobienie strat w rewanżu i walkę o awans do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Pojedynek w stolicy Polski odbędzie się za tydzień, 22 lutego.