LM: Bajeczna gra Bayernu, 2 gole Lewandowskiego!

21 kwi 2015, 22:43

Bayern Monachium rozbił u siebie FC Porto 6-1 i bez problemów awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Dużą rolę w tym zwycięstwie odegrał Robert Lewandowski – zdobywca dwóch bramek.

Kibice z Monachium mieli bardzo duże obawy przed dzisiejszym meczem, gdyż w pierwszym spotkaniu Bayern niespodziewanie uległ Porto 1-3 i wydawało się, że grający bez m.in. Riberiego czy Robbena Bawarczycy, mogą mieć spory problem z wyeliminowaniem Portugalczyków.

Tak się jednak nie stało. Bayern od początku kontrolował grę, a wynik w 14-stej minucie otworzył Tiago Alcantara. Po nieco pond 20-stu minutach gry, to Bawarczycy byli o krok od awansu po golu Boatenga. W pierwszej połowie strzelił jeszcze Muller i dwukrotnie Robert Lewandowski.

W drugiej połowie Bayern nadal kontrolował grę, choć w 73-ciej minucie honorową bramkę dla Porto strzelił Martinez. Wynik na 6-1 w 88-mej minucie ustalił Xabi Alonso. W drugim dzisiejszym meczu Ligi Mistrzów FC Barcelona pewnie pokonała PSG 2:0 i to właśnie Katalończycy awansowali do dalszej fazy rozgrywek.