LM: Barcelona pokonała Porto. Duma Katalonii już w 1/8 finału

28 lis 2023, 22:56

FC Barcelona zapewniła sobie we wtorek udział w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Duma Katalonii na własnym stadionie pokonała FC Porto 2:1. Bohaterem spotkania został Joao Cancelo, który w pierwszej połowie zdobył gola wyrównującego, w drugiej natomiast asystował przy bramce Joao Felixa.

Cały mecz Lewandowskiego. Cancelo bohaterem Barcelony

Oba zespoły przed tym spotkanie miały na koncie po dziewięć punktów. Zwycięstwo jednego z nich automatycznie dawało awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jako pierwsi do upragnionej gry w fazie pucharowej zbliżyli się piłkarze gości. Bramkę w 30. minucie dla FC Porto zdobył Pepe, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym katalońskiej drużyny.

Portugalskie “Smoki” prowadzeniem nacieszyły się jednak tylko przez kilkadziesiąt sekund. Już w 32. minucie stan rywalizacji wyrównał Joao Cancelo. Zawodnik Dumy Katalonii popisał się doskonałym rajdem lewą stroną boiska, ograł obrońcę gości i doskonałym strzałem po ziemi pokonał bramkarza z Porto.

Stan rywalizacja uległ jeszcze jednej zmianie. Zwycięskiego gola w 57. minucie strzelił Joao Felix. Portugalczyk grający dla FC Barcelony został obsłużony doskonałym podanie od swojego rodaka Cancelo i strzałem po ziemi pokonał bezradnego golkipera gości.

W barwach Dumy Katalonii całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski. Polak mógł zaliczyć asystę tuż na początku drugiej połowy, ale wówczas Felix trafił piłką w poprzeczkę. Poza tym nasz reprezentant nie miał zbyt wielu dobrych okazji i nie może zaliczyć wtorkowego spotkania do najbardziej udanych w swojej karierze.